רוצים לקחת את הרחפן לחו"ל ?

לקחת את הרחפן לחו"ל

לכאלו שאוהבים לצלם באמצעות רחפנים, הגיוני שירצו לתעד נופים ואת עצמם גם בטיול בחו"ל.
לפני שאורזים את הרחפן לנסיעה הקרובה, יש לבדוק ולוודא את החוקים בנושאי רחפנים במדינת היעד שאליה נוסעים.
ישנן מדינות אשר רק המצאות של רחפן בכבודה שלכם, יכולה לסבך אתכם בצרות. במדינות כגון אלג'יריה, ברונאי, קובה, מצרים, אתיופיה, הודו, מרוקו, סרי לנקה, איחוד האמירויות ועוד … במקרה הטוב, הרחפן יוחרם מכם עם הכניסה למדינה ויוחזר אליכם כאשר תעזבו אותה. במקרה הפחות טוב, זה ייגמר בקנס לא נעים ובמדינות מסויימות ופחות רלוונטיות עבור ישראלים כגון צפון קוריאה ואיראן זה גם יכול להסתיים במעצר.
ישנן מדינות אשר דורשות אישור מיוחד מראש ואף תשלום אגרה. את התהליך אפשר לעשות באינטרנט ולפעמים זה יכול לקחת מספר שבועות.
במידה ולמדינה אליה אתם נוסעים מותר להכנס עם רחפן, מומלץ מאד לקרוא את החוקים והתקנות במדינת היעד לפני שאתם אורזים את הרחפן. לכל מדינה יש חוקים משלה ומומלץ להקפיד עליהן קלה כחמורה ע"מ למנוע סיבוך עם השלטונות. לדוגמא, באיטליה אסור להטיס מעל לחופי הרחצה, בעונת הרחצה. בכל מקרה של התקלות עם השלטונות המקומיים, מומלץ מאד להתנהג באדיבות.
אם אחרי כל זה בכל זאת החלטתם לקחת איתכם את הרחפן לטיול, יש את המדיניות של חברות התעופה. הפריט הכי בעייתי בערכת הרחפן הוא הסוללה. מאחר וסוללות רחפן מכילות כמות גדולה מאד של אנרגיה, הן עלולות להיות מסוכנות למטוס. מהסיבה הזו, חברות התעופה אוסרות על הטסת הסוללות במטען. את הסוללות יש לקחת בתיק אשר אתם נושאים עמכם למטוס. במקרה של תקלה בסוללה, קל יותר להגיב מהר כאשר הסוללות נמצאות קרוב אליך.
על המטוס, אפשר לקחת ללא אישור מיוחד סוללות שקיבולת החשמל שלהם אינה עולה על 100W/H . מגבלה זו מכילה את מרבית סוללות הרחפנים המסחריים. לדוגמא סוללה של רחפן Maciv 2 מכילה כ 3.8W/H וסוללה של רחפן מסוג Inspire 2 מכילה 98.7W/H . כל נוסע רשאי לשאת עמו עד 20 סוללות במגבלה הזו. מומלץ להוריד מאתר היצרן את מסמך ה MSDS של הסוללה ולהדפיס למקרה שתשאלו ע"י הבודק הבטחוני. לפני העליה למטוס, הסוללות חייבות להיות פרוקות מתחת ל 30% מהקיבולת שלהם. מומלץ לעטוף כל סוללה בשקית ניילון (שקיות של סנדויצ') ע"מ למנוע קצר במגעי הסוללות. את הרחפן מומלץ לארוז בתיק יעודי אשר יגן עליו בטלטולים.
בנוסף, מומלץ להדפיס עותק של חשבונית הרכישה של הרחפן בישראל במידה ותתבקשו בחזרתכם להציג שהרחפן נרכש בישראל ושולמו עליו המיסים הנדרשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *