קפה ובטיחות

קפה

בתחילת ימי כמטיס, יצרתי מנהג בו כאשר אני מגיע למקום ההטסה, לפני כל פעולה אחרת, שולפים את ערכת הקפה ומכינים קפה.
אז מה הקשר בין הקפה להטסה בטוחה ?
עשר הדקות של הכנת ושתית הקפה מאפשרים לנו לבחון את הסביבה בה אנחנו מטיסים, לפני שמרימים את הרחפן לאוויר. לשים לב למכשולים בסביבה, מזג האוויר, הרוחות וכל מה שקשור בסביבה בה אנחנו מטיסים.
בכל סביבה שאנחנו מטיסים יש לשים לב למספר סוגי מכשולים.
מכשולים קבועים : מכשולים קבועים יכולים להיות עמודי חשמל וקווי מתח, עמודי טלפון ואנטנות שפרוסות בשטח. רצוי להפנים טוב איפה כל מכשול נמצא ולאמוד ככל האפשר את הגובה והמרחק שלו מכם.
את פונקצית החזרה האוטומטית יש להגדיר לגובה מתאים אשר לא יתקל במכשול ולא יעבור את מגבלת הגובה המירבי באותו האזור.
סוג שני של מכשולים הם המכשולים המשתנים. מכשולים משתנים יכולים להיות כלי טיס אחרים אשר נוהגים לטוס באותו אזור, בגובה נמוך כגון , טרקטורנים/מצנחים מעופפים, אז"מ (אווירון זעיר ממדים), רחפנים אחרים ואפילו מצנחי קייטסרפינג. אם מצלמים בים בגבהים נמוכים גם ספינות יכולות להוות מכשולים משתנים ויש לשים לב לגובה התרנים ולתנועה שלהם בשטח.
המכשול השלישי הוא בעלי כנף באזור. יש לא מעט מקרים בהם אירעו "תאונות" בין בעלי כנף לרחפנים. מעבר לפגיעה בטבע, גם הרחפן עלול להפגע ממפגש שכזה. לא מעט בעלי כנף עשויים להפגין התנהגות טריטוריאלית ולתקוף את הרחפן ורוב הסיכויים שתקיפה כזו לא תגמר טוב גם לציפור וגם לרחפן.
בשורה התחתונה, הקפה הוא רק תירוץ אבל מומלץ מאד לקחת את הזמן וללמוד את הסביבה בה אתם מטיסים, במיוחד באזור שלא הטסטם בו בעבר.

Photo 2016 11 07 07 58 39 4710
קפה לפני הטסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *