שימושים לצילומים טרמיים באמצעות רחפן.

מצלמה טרמית לרחפן

מצלמות טרמיות משמשות כבר זמן רב לצרכים שונים מאיתור נזילות מים בקירות ועד לאיתור נעדרים בשטחים גדולים. כיום, יש מצלמות טרמיות קטנות אשר ממותקנות על גבי רחפנים ומאפשרים לתת למפעילים מבט טרמי של השטחים הנסרקים.
מהיא מצלמה טרמית ?
מצלמה טרמית מאפשרת לנו באמצעות הדמיה "לראות" הפרשי טמפרטורה בין אובייקטים שונים. בניגוד לתחום האור הנראה, הפרשי טמפרטורה נמצאים בתחום האינפרא אדום אשר עין בלתי מזויינת לא יכולה לראות.

מה השימושים למצלמה טרמית ?
"ראיה" של הפרשי טמפרטורות מאפשרת להרחיב את טווח חוש הראיה שלנו לטווחים שבד"כ אין באפשרותנו לראות.
חישה של הפרשי טמפרטורה יכולה לתת לנו אינדיקציות שונות לגבי תקינות של מערכות רבות. בהרבה מקרים, הצטברות של חום ברכיבים חשמהיים מהווה אינדיקציה ראשונית לתקלה ועשוייה למנוע התרחבות התקלה במידה ומטפלים בה בשלבים מוקדמים.
בדיקה טרמית של מבנים, עשוייה לזהות אזורים בהם יש בעיות בידוד ובריחת חום או קור וע"י זיהוי בעיות אלו, לחסוך סכומי כסף גדולים בהוצאות האנרגיה של המבנה.
שילוב של מצלמה טרמית ורחפן מאפשרים סקירה של שטחים גדולים, זווית ראיה כוללת ויכולה להגיע בקלות למקומות קשים לגישה של בני אדם.
תשתיות כגון עמודי חשמל, או תשתיות של אנרגיה סולארית רגישים מאד להצטברויות של חום ברכיבים המהווים "קריאת השכמה" ראשונית לתקלה מתפתחת.
ביקורת תקופתית של תשתיות ומבנים יכולה להביא לחסכון מאד משמעותי בעלויות אנרגיה ובמניעה של תקלות משביתות לפני שהן מחמירות ופוגעות במרכיבי מערכת נוספים של המערכות.
שימושים נוספים למצלמות טרמיות הן למטרות בטחוניות ואיתור נעדרים. מצלמות טרמיות יכולות לאפשר למפעילים יכולות ראיית לילה לאיתור אנשים או תנועה של בעלי חיים. סיוע לכוחות כיבוי ע"י איתור מדוייק ומהיר של hotspots המיועדים לפורענות.
רחפן קטן שחג באוויר יכול לבצע סריקה טרמית של שטחים גדולים ולאתר נוכחות ו/או תנועה של אנשים חיים כאשר הטמפרטורה שלהם שונה מטמפרטורת הסביבה.

לוחמי אש נעזרים ברחפן טרמי
לוחמי אש נעזרים ברחפן עם מצלמה טרמית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *