מפגשים מהסוג השלישי בין רחפנים לכל טיס מאוישים

מפגשים בין כלי טיס מאוישים ורחפנים (כטב"מ) לא אמורים להתרחש אבל האפשרות קיימת ויש מספר מקרים ידועים של תאונות בין מסוקים לרחפנים. לרוב, מקרים כאלו קורים כאשר אחד הכלים חורג מהמגבלות המותרות לו ע"פ החוק.
לא אחת אנחנו רואים טייסי אולטראלייט ומסוקים פרטיים אשר טסים מעל לים בגבהים מאד נמוכים ומצד שני מטיסי רחפנים אשר חורגים מהמותר להם ומטיסים בניגוד לחוק ולהנחיות.
נהוג לחשוב כי מסוקים הם כלי הטיס הפגיעים ביותר במקרה כזה של מפגש מאחר ולמסוק אין כמעט יכולת לדאות ולנחות בבטחה במקרה של פגיעה במנועים או ברוטורים שלו.
בשנת 2018, אירעה בישראל תאונה בין רחפן למסוק ריסוס. טייס במסוק חש בפגיעה ונחת מיידית בשטח. תוצאות התאונה היו רחפן שהתפרק ושריטה בצבע של המסוק אשר לא סיכנה את המסוק בשום צורה. בחקירה שנעשתה לאחר מכן התברר כי גם הרחפן וגם המסוק טסו בצורה מאושרת באזור הזה ונראה כי על פניו הטעות היתה של הגורם המאשר.
בשתי מקרים נוספים של פגיעת רחפן במסוק, הנזק היה קוסמטי בלבד ולא סיכן בשום שלב חיי אדם. רוב הרחפנים יגרמו לפגיעה פחותה מפגיעה של ציפור.
ישנם לא מעט מקרים בהם הפגיעה מיוחסת לרחפן אך אין שום הוכחה פיזית לכך. כלומר, לא נמצאו שרידי רחפן.
אין האמור לעיל רומז שיש להקל ראש בכל מפגש בין כלי טיס מאוייש לבין רב להב. ההיפך הוא הנכון. בנוסף להקפדה על הכללים, מוטל על מטיס הרחפן אף "להגדיל ראש" ולנקוט באמצעי זהירות נוספים ע"מ למנוע מפגשים שכאלו.
על המטיס להיות מודע למרחב האווירי בו הוא מטיס את הרחפן ולהיות מוכן לחמוק מכל כלי טיס אשר עלול להפגע. בכל הטסה רצוי מאד שיהיה תצפיתן אשר יהיה מרוכז מסביב וידע להזהיר את המפעיל מפני סכנות קרבות. הסכנות הללו יכולות להיות בדמות של מצנחים מעופפים וטרקטרטנים מעופפים שלעיתים חולקים מרחב אווירי עם הרחפנים. פגיעה בכלים כאלו יכולה להיות קטלנית יותר מאחר והכלים הללו רגישים יותר.
למרות שבמקרים מסויימים נראה שכלי הטיס טסים במקומות אשר לא מיועדים להם, יש לזכור שלכלי טיס מאויש יש תמיד עדיפות בשמים וחיי אדם חשובים יותר מכל רחפן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *